تصاویر منتخب

درباره ما

زهکلوت من زیباست، مردم ساده و صبورش فرهنگ زیبای بلوچیش نخل های سبز بلندش باید دیده شود.

صفحات دیگر

این دخترکان مظلوم به کدامین گناه مرده اند؟

شهر زهکلوت رودبارجنوب

عقرب + زهکلوت + جنوب کرمان

سرانجام داستان زندگی فاطمه دختر بچه سه ساله قلعه گنجی به پایان خود رسید روز گذشته پدر فاطمه که دخترش  به دلیل نیش عقرب و دیر رسیدن امکانات پزشکی دچار مرگ مغزی شده بود نسبت به جداسازی دستگاههای از فرزندش رضایت داد و فاطمه برای همیشه چشمهای خود را به روی دنیا بست.


روز چهارشنبه صبح بهاری برای خانواده لورگی دیگر بهاری نبود و رنگ خزان به خود گرفت و دختر 8 ساله اشان جلوی چشمانشان چشم فرو بست.
 
لورگی از آشنایان راحیل به رودبارزمین گفت:صبح روز سه شنبه راحیل دچار عقرب گزیدگی میشود آن را به بیمارستان 12 فروردین کهنوج میرسانند و بعد از زدن آمپول و سرم و انجام آزمایشات به صورت سرپایی راحیل را ترخیص میکنند . اما بعد ازظهر دوباره حال راحیل بد میشود و آن را به بیمارستان می آورند و بعد از آزمایش مجدد میگویند که پلاکت خونش پایین آمده چیزی نیست و راحیل را بستری میکنند تا اینکه ساعت 12 شب دوباره حالش بد میشود و خون از گلویش می آید که به پرستار اطلاع میدهند که میگوید چیز مهمی نیست و عادی هست و ساعت 4 صبح دختر حالش وخیم میشود و سپیده دم چهارشنبه فوت میکند .


به رغم تکرار عقرب‌زدگی منجر به مرگ در جنوب کرمان، چرا تاکنون توجهی به رفع این مشکل نشده است.واقعا مشکل کجاست؟ در موارد قبلی مسئولین مردم و خانواده ها را مقصر قلمداد میکردند که یا به خود درمانی اکتفا کرده اند و یا بیمار را دیر به مراکز پزشکی و درمانی رسانده اند ولی با به بموقع رساندن راحیل آن هم به بیمارستان کهنوج باز شاهد مرگ کودکی دیگر بودیم و با توجه به پیش رو بودن فصل گرما نیش عقرب مردمان و کودکان جنوب را بیشتر تهدید میکند و آنطور که در جوابیه بیمارستان آمده است سرم این نوع عقرب در بازار وجود ندارد پس باید هنوز منتظر پرپر شدن کودکان جنوب بر اثر نیش عقرب باشیم. آیا زمان آن نرسیده که وزارت بهداشت اقدامی جدی برای مقابله با مرگ کودکان جنوب کرمان در اثر عقرب گزیدگی انجام دهد؟ آیا مرگ فاطمه 6 ساله و الناز 3 ساله و رودابه 5 ساله و سارا 1ساله و راحیل 8 ساله نباید صدای نماینده محترم پنج شهرستان جنوبی را در مجلس در بیاورد و از وزیر بهداشت و درمان توضیحی بخواهد که «این دخترکان مظلوم به کدامین گناه مرده اند؟

نظرات

  1. باسلام
    چقد بی توجهی مسولین دردناک است و باید تاسف خورد به حال چنین مسولینی که فقط به فکر مقام و منصب خود اند.
    آیا اگر فرزندان خدسان هم باشند بیصدا مینشینند؟

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات