تصاویر منتخب

درباره ما

زهکلوت من زیباست، مردم ساده و صبورش فرهنگ زیبای بلوچیش نخل های سبز بلندش باید دیده شود.

صفحات دیگر

آنتی ویروس ویندوز 10 چقدر قدرت دارد?

ترفند کامپیوتر اموزش متنوع

آنتی ویروس ویندوز 10

زمانی بود که نصب آنتی ویروس جداگانه بر روی سیستم عامل ویندوز، کاری حیاتی به شمار می رفت. اگرچه در حال حاضر هم کسی نمی تواند حیاتی بودن آنتی ویروس های قدرتمند را انکار کند، اما به نظر می رسد کم کم زمان آن رسیده که Windows Defender خودی نشان دهد و رقبایش را کنار زند. مایکروسافت با ایجاد بهبودهای زیاد در محصول خود، می تواند به این هدف دست یابد. با ما همراه باشید.

یکی از سوالات اساسی ای که ذهن کاربران را پس از دریافت ویندوز ۱۰ به خود درگیر می کند، نصب نرم افزارهای ضد ویروس است. از گذشته، کاربران دیگر سیستم عامل ها، ویندوز را به عنوان سیستم عاملی پر از ویروس و تهدید می شناختند و به همین دلیل ترجیح می دادند تا از سیستم عامل دیگر استفاده کنند. حال، با عرضه ویندوز ۱۰، گویی این رویه تغییر کرده است. در ادامه برای مسب اطلاعات بیشتر با وینفون همراه باشید.

مطمئنا کاربرانی که از نسخه های گذشته ویندوز استفاده می کردند، با خرید آنتی ویروس ها آشنا هستند. در نسخه های قدیمی یکی از نرم افزارهای ضروری ای که باید بر روی ویندوز نصب می گردید، همین آنتی ویروس ها بودند. همین قضیه باعث شده بود که کاربران دستگاه های مک، ویندوز را به چشم یک سیستم عامل ناپایدار و ناامن نگاه کنند.کاربران ویندوز به صورت مرتب، مشغول به استفاده کردن از آنتی ویروس های متفاوت، نظیر: Norton، McAfee، Kaspersky و … بودند. به هر روی، با عرضه ویندوز ۱۰، گویی این رویه دستخوش تغییر گشته است و حال به جای ویندوزی نا امن و ناپایدار، با ویندوز امن و پایدار در طرف هستیم.

حال سوالی که در اینجا پیش می آید این است که آیا با خرید ویندوز ۱۰، برای همیشه از شر ویروس ها خلاص خواهیم شد؟ البته که نه. در دنیای وب ویروس ها و بدافزارهای فراوانی وجود دارند که ممکن است خیلی از نرم افزارهای ضد ویروس(از جمله ویندوز دیفندر ویندوز ۱۰) ، قادر به تشخیص آن ها نباشند اما، اگر استفاده شما از ویندوز ۱۰، در حد معمولی و نیمه حرفه ای است، می توانید بدون ترس از ویروس ها و بدافزارها، از ویندوز ۱۰ خود استفاده کنید.


ویندوز دیفندر، مجموعه ای از ابزارها را در اختیار دارد که با استفاده از آن ها به صورت خودکار و دائم، در حال ارزیابی سیستم شما است. اگر این برنامه توانست ویروس و یا بدافزاری را بر روی رایانه شما پیدا کند، بلافاصله به شما اطلاع خواهد داد تا شما آن را از روی سیستم پاک و یا قرنطینه کنید.


 

یک نکته اساسی دیگری که درباره ی ویندوز دیفندر صدق می کند، به روز رسانی خودکار آن است. مطمئنا هر آنتی ویروسی که به روز رسانی های جدید را دریافت نکند، در شناسایی خیلی از تهدیدها ناتوان می شود. تمامی این نرم افزارها نیاز به بروزرسانی های جدید دارند تا توانایی های خود در شناسایی تهدیدات را افزایش دهند؛ جایی که ویندوز ۱۰ همراه با ویندوز دیفندر، نسبتا به رقبا پیروزتر است. اکنون ما سیستم عاملی را در اختیار داریم که به مانند سرویس، به روز رسانی های منظمی را دریافت می کند. بخشی از این به روز رسانی ها مربوط به ویندوز است و بخش دیگر نیز مربوط به ویژگی های امنیتی ای است که در ویندوز دیفندر اضافه می شود.

حال تصمیم با خودتان است. آیا با این اوصاف، هنوز هم ترجیح می دهید تا از آنتی ویروس های دیگر استفاده کنید؟ لطفا دیدگاه خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.منبع:
www.winphone.ir

نظرات

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات