تصاویر منتخب

درباره ما

زهکلوت من زیباست، مردم ساده و صبورش فرهنگ زیبای بلوچیش نخل های سبز بلندش باید دیده شود.

صفحات دیگر

اطلاعاتی در مورد ماهواره سنتینل 1(Sentinel)

زمین شناسی

سنتینل 1

ماهوارهای سری Sentinel توسط اتحادیه اروپا، ایجاد و طراحی شده اند و تا کنون 6 سری از این ماهوارها به فضا پرتاب شده است، در اینجا ما توضیح مختصری درمورد سری اول آن به شما عزیزان ارائه می دهیم.


Sentinel-1 در 3 آوریل 2014 ماموریت خود را آغاز کرد. ماهاره مدار قطبی است که به صورت راداری تصویر برداری را انجام می دهد و قادر است که پدیده ها و عوارض را در شب و روز بدون در نظر داشتن شرایط آب و هوایی جمع آوری و اخذ کند. همچنین می تواند در بدترین شرایط آب و هوایی نیز به جمع آوری اطلاعات از سطح زمین بپردازد. این ماهواره در محدوده طول موج ماکروویو و باند C تصویربرداری می نماید.از کاربردهای مهم این ماهواره می توان به موارد زیر اشاره کرد.
سنتینل 1 در باند C راداری به تصویربرداری از سطح زمین می پردازد و در چهار حالت مختلف، تصویر برداری ای با وضوح قابل قبول تا حد 5 متری و پوششی در عرض 400 کیلومتری را فراهم می آورد. مدار قطبی بودن آن قابلیت قطبش دوگانه این ماهواره باعث تحویل سریع داده ها از ماهواره به ایستگاه زمینی شده است. این ماهواره از یک رادار با روزنه مجازی برخوردار است که تصویری با قدرت تفکیک بالا را ارائه می دهد.
این ماهواره همچنین به گونه ای طراحی شده است تا در یک حالت عملیاتی بدون وقفه تصویربرداری از تمام مناطق کره زمین از جمله مناطق ساحلی ، راه های حمل و نقل و پوشش اقیانوسی در سطح کلان را انجام دهد .

- پایش مناطق یخ بسته دریاها و محیط زیست شمالگان و مراقبت از محیط های دریایی

- پایش مخاطرات سطح زمین

-نقشه برداری از سطح زمین، جنگل، خاک و آب

- پشتیبانی امداد رسانی در مواقع بحران و مخاطرات طبیعی

نظرات

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب مرتبط

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات