تبلیغات
زهکلوت ما - مطالب مهر 1395

تصاویر منتخب

درباره ما

زهکلوت من زیباست، مردم ساده و صبورش فرهنگ زیبای بلوچیش نخل های سبز بلندش باید دیده شود.

صفحات دیگر

درد محرومیت را تا کی تحمل کنیم ...

شهر زهکلوت اجتماعی

درد محرومیت در شهر زهکلوت

دندان درد امانش را بریده بود چهار روز بود که درد می کشید سوخته و تریاک هم بدترش کرده بود .با نزدیک ترین دندان پزشک صد و پنجاه کیلومتر فاصله داشت یخچالشان از داروی مسکن خالی ....که نه کپرشان از یخچال خالی بود . هی دست در دهانش می برد و دندانش را با تمام قدرت می کشید و از این که نمی توانست ان را بکند عصبانی می شد.


ادامه مطلب

نامه فرهنگیان زهکلوت به مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان

شهر زهکلوت

آموزش و پرورش زهکلوت

به نام خداوند جان وخرد

نامه جمعی از فرهنگیان  زهکلوت به مدیرکل آموزش وپرورش استان کرمان

از آنجایی که جامعه بشری ازمنظر فضیلت های اخلاقی مجموعه ای به هم پیوسته است  بنابر این نیکی ومهرورزی به هرکدام از آحاد بشر به منزله ی نیکوکاری به همه بشریت است.

 با عرض سلام واحترام محضر ارجمندجناب آقای محسن بیگی مدیر محترم اداره آموزش وپرورش استان کرمان باتقدیم صمیمانه ترین درودها.
احتراما ازآنجائیکه  توسعه مناطق محروم کشور همواره ازموارد اهتمام وعنایت مقام معظم رهبری وهمچنین دولت جمهوری اسلامی ایران است وبا عنایت به اینکه ایجاد مرکزیت آموزشی وپرورشی از بحث عدالت اموزشی وارتقا جایگاه نمایندگی های آموزش وپرورش به ادارات آموزش وپرورش از عوامل موثردر آماده سازی وایجاد زیر ساخت ها ومحرومیت زدایی با هدف  نیل به هدف ارجمند وتوسعه (حداقعل دربعدوجه مادی آن)می باشد وباتوجه به اینکه منطقه جازموریان همواره محرومیت را تا مغز واستخوان چشیده وبه خوددیده بی گمان ازنهادهای محرومیت وتوسعه نیافتگی درکشور است وبراین اساس وباعنایت ودارا بودن پتانسیل ها وشرایط لازم از قبیل :
ادامه مطلب

شوخی بی مزه ای به اسم اداره آتش نشانی در شهر زهکلوت+ فیلم

شهر زهکلوت

آتش محرومیت بر جان مردم زهکلوت

آتش نشانی زهکلوت که چند وقتی سوژه طنز شهر شده بود حالا کاملا بی سامانی و بی کفایتی خود را در یاری رساندن به مردم نشان داد . جالبه که بدونید اصلا این ماشین برای امداد و نجات و خاموش کردن آتش طراحی نشده خیلی وقت ها هم تو راه ماموریت خراب می شه .امسال باغات روستای چاه بید دچار آتش سوزی شدند اما تا نیروها از شهر های مجاور خودشون رو  رسوندن کلی از مزارع از بین رفت و کلی خطرات زیست محیطی برا خاک و مردم اون منطقه هم ایجاد شد .
ادامه مطلب